Witajcie!

Dzisiaj chcemy obalić kilka mitów dotyczących

1. Dieta wegetariańska dużo kosztuje – I tak i nie. Wiadome jest, że niektóre ze składników dostępnych wegetarianinowi są drogie, ale nie wszystkie! Wśród składników można znaleźć produkty w rozsądnych cenach z których możemy przygotować pyszne danie.

2.Posiłki w diecie wegetariańskiej są nudne i monotonne – Nic bardziej mylnego. Posiłki w diecie wegetariańskiej mogą smakiem być równe potrawom z mięsem a nawet je być na głowę 🙂 Dzieje się tak przede wszystkim ze względu na różnorodność składników i poznawanie nowych nieznanych wcześniej smaków.

3. Dieta wegetariańska jest niezdrowa – Nie nie nie! Sprawa miewa się całkowicie inaczej. Wg badań przeprowadzonych na 6000 wegetarianach i 5000 osobach jedzących mięso pokazują, że wegetarianie żyją dłużej i są mniej narażeni na choroby serca. Dodatkowo badania WHO wskazały, że czerwone mięso oraz mięso przetworzone (parówki i wędliny) przyczyniają się do powstawania nowotworów.

4. Posiłki są trudne do przygotowania i zajmują dużo czasu- Czas przygotowania nie zależy od rodzaju diety (z mięsem czy bez), ale od naszych zdolności kulinarnych. Jedynym wyzwaniem jest przygotowanie nowych nie spożywanych wcześniej produktów. Dla chcącego nic trudnego 🙂

Jeżeli mimo wszytko nie macie pomysłu na zdrowe posiłki to któryś z posiłków z naszej aplikacji Dieta Wegetariańska:

Android: http://bit.ly/wegetariańska_Android

Windows Phone: http://bit.ly/wegetariańska_WP

iOS:  http://bit.ly/wegetariańska_iOS